Погода

ТУТ УСІ, ЯК ОДНА РІДНЯ    

- Сам про себе  писати не буду, - ввічливо  мовив мені голова фермерського господарства «Кунчанський»  Володимир Пицюк, - бо ще подумають, що  вихваляюся. Якщо  вас щось цікавить, то   постараюсь розповісти в міру своїх  можливостей.  Пишіть. Та ви й без мене багато чого знаєте про наше господарство, його працьовитих людей нинішнього й старших поколінь… Маю на увазі, зокрема,  пенсіонерів, котрі вже на заслуженому відпочинку. 

Дійсно, Володимир Володимирович має рацію: десяток років тому (2012 р.) я був упорядником-редактором книги відомого українського письменника Миколи Мачківського «Кунча, ХХІ», що вийшла друком у Хмельницькому видавництві ФОП Цюпак А. А. з накладом 400 примірників. З її сторінок читач дізнається про життя-буття мешканців сіл Кунча і Дмитрівка, трудові будні невтомних тваринників і землеробів, педагогічних і культосвітніх працівників десь ще від сорокових післявоєнних років минулого століття.

Останні новини про коронавірус у


Теофіпольській громаді
На території Теофіпольської територіальної громади продовжує спостерігатися зростання захворюваності на COVID-19. За інформацією Теофіпольського лабораторного відділення станом на 16 лютого 2022 року з початку пандемії зареєстровано лабораторно підтверджених 4648 хворих на коронавірус, з них 366 дітей. З початку 2022 року захворіло 1017 осіб, у лютому вже захворіло 615. З початку пандемії померло 100 людей.
Ситуація дійсно загрозлива. Головний лікар Теофіпольського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Кравчук знову підтверджує свою чітку позицію: потрібно вакцинуватися. Бо перебіг хвороби важкий у невакцинованих пацієнтів, і саме вони помирають від ускладнень.

МЕДВЕЖЕ ОЗЕРО

Так стало називатися штучне озерце, яке зробили люди, коли будували нову дорогу з Теофіполя на Базалію. По другу сторону від неї була стара дорога. Між ними – придолинок. Виходить, що озерце утворилися посередині доріг. Його обладнали, зробили всі земляні роботи, адже це було дуже важливим, оскільки тут тягнули кабелі зв’язку. Сюди навіть рибу запустили і рибалки ходили “на коропа”. Територію навколо облаштували , поставили скульптуру хлопчика з м’ячем і теофіпольці любили тут відпочивати. Це було на контролі керівництва району, зокрема Аркадія Калениковича Медвідя.

Чому ж не вистачає


коштів?

Прочитав у минулому номері «Життя Теофіпольщини» про почин ветеранської організації Теофіпольської селищної ради щодо збору постільної білизни для хірургічного відділення Теофіпольської багатопрофільної лікарні. Це мене дуже сильно обурило. Бо що виходить: пенсіонери, які отримують мізерні пенсії, віддають останнє, аби підтримати лікарню, щоб хворі перебували тут в людських умовах? Вірю, що роблять вони це від щирого серця, але так не повинно бути. Та й взагалі нашу лікарню постійно підтримують благодійники, в тому числі за власні кошти закупляли і постільну білизну, і засоби індивідуального захисту, і миючі засоби. Але ж внаслідок реформування медичних закладів вторинного рівня Теофіпольська багатопрофільна лікарня згідно укладених договорів отримує кошти від Національної служби здоров’я України, яких має вистачити на заробітну плату, медикаменти та всі інші потреби. Треба їх просто раціонально використовувати, на користь закладу, для його розвитку, а не у власних інтересах.
Та чи робить так директор КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» Сергій Шкраба, маю великі сумніви. Визнаю, що перебуваючи на посаді голови Теофіпольської районної ради, зробив велику помилку – продовжив контракт з Сергієм Шкрабою. Бо ж той постійно порушував умови контракту, ще ж взагалі підробив його в частині терміну та оплати праці, за благодійні кошти (в тому числі за кошти, виділені сільськими та селищними радами) закупляв медикаменти та засоби індивідуального захисту за завищеними цінами, тобто, неефективно їх використовував.