Надрукувати
Категорія: №25 від 25.06.2018р.
Перегляди: 789

Треба визнати, що голова районної ради Андрій Петринюк завжди відкритий до спілкування, до конструктивного діалогу. На все має свою точку зору, чітку позицію, ніколи не підлаштовує її до політичної кон’юктури. На відміну від інших районних високопосадовців, і колишніх, і теперішніх – були в одній партії, змінилася влада, перейшли в іншу партію, а незабаром плавно перейдуть у правлячу політичну силу. Бо так зручно, вигідно для кар’єри, для лобіювання власних інтересів.


Розмова про наболіле

То ж після останньої сесії районної ради розмовляємо з ним про актуальні питання соціально-економічного розвитку району.
Отже, вашу пропозицію щодо передачі трьох котелень КП «Тепловик» в оренду на один рік КП «Теофіпольлісвод» депутати не підтримали. Як ви це прокоментуєте?
- Вже другий рік «Тепловик», комунальне підприємство районної ради, яке працює на госпрозрахунку, несе збитки. Ще два роки тому я пропонував об’єднати три комунальні підприємства в одне – «Тепловик», «Теофіпольлісвод» та ВУЖКГ(комунальне підприємство селищної ради). Щоб це підприємство надавало послуги з опалення, забезпечувало твердопаливні котельні селища паливом, щоб у його структурі була створена будівельна бригада, яка б виконувала державні замовлення. Щоб не доводилося шукати такі бригади в других районах. Мене не підтримали, а, на мою думку, це було б правильне рішення. За підсумками минулого опалювального сезону збитки «Тепловика» збільшилися з 250 тисяч гривень до 700 тисяч гривень. І в такому вигляді «Тепловик» просто не зможе ввійти у новий опалювальний сезон. Бо ж, крім боргів за паливо (підприємство винне «Теофіпольлісводу» біля 500 тисяч гривень), потрібно ремонтувати котел у котельні № 1, на двох інших котельнях необхідно замінити старі неефективні котли, ККД яких складає 40 %. До речі, про їх заміну я говорив ще два роки тому, на це потрібно було 260 тисяч гривень, їх в районному бюджеті чомусь не знайшлося. Також хочу всім нагадати, що за проведення опалювального сезону відповідає райдержадміністрація, а не районна рада.

По закінченню минулого сезону ми з головою райдержадміністрації Юрієм Маєвським, начальником фінансового управління Олександром Сапугою досягли порозуміння, щоб дві котельні «Тепловика», які опалюють дитячі садочки «Бджілонька» та «Зірочка» та є збитковими, передати на баланс відділу освіти, щоб можна було за кошти обласного бюджету закупити нові ефективні твердопаливні котли. А котельню № 1 на рік передати в оренду «Теофіпольлісводу». В останній момент відділ освіти відмовився від такого варіанту. Тоді на розгляд спільних комісій районної ради, як вихід з ситуації, бо ж новий опалювальний сезон не за горами, я запропонував всі три котельні передати на рік в оренду «Теофіпольлісводу», в серпні виділити 300 тисяч гривень на закупівлю нових твердопаливних котлів. А «Тепловик» хай залишається, працює, надає інші послуги, але вже не з постачання тепла, розраховується з боргами. Мені здавалося, що мене почули. Та на сесії депутати від фракції «За конкретні справи», депутат обласної ради від цієї політичної сили Віктор Лебединський та ще деякі депутати все перевернули, висловили сумнів, чи справиться «Теофіпольлісвод», на скільки вистачить дров. В результаті мою пропозицію не підтримали, сталося це з ініціативи Володимира Довжука, Олександра Сапуги та Віктора Лебединського. Я прекрасно розумію, в чому тут суть справи, депутати показали своє обличчя. Тільки чим «Тепловик» буде опалювати ці котельні? «Теофіпольлісвод» без передоплати дров більше постачати не буде, до того ж звертається з позовом на «Тепловик» до господарського суду. Встановити поряд з твердопаливними котельнями модульні газові котельні, ще ж де винайти на це кошти( адже на заробітну плату освітянам не вистачає більше 8 мільйонів гривень), пройти всі експертизи – до початку нового опалювального сезону ніхто це зробити не встигне. А в садочках має бути тепло. То ж я дуже стурбований, в мене є велике побоювання, що з опаленням у селищі буде справжній колапс. І хто за це буде відповідати? Хіба це той момент, коли треба грати в політичні ігри? Треба ж думати про людей, про дітей, а не про свої шкурні інтереси!
Ще у соціальних мережах недоброзичливці критикують вас за те, що у Теофіполі, на прибережній смузі біля ставка, і не тільки, повно сміття, що, мовляв, який хазяїн, такий і порядок. Що на це скажете?
- Я б хотів, щоб люди чітко знали: за благоустрій, чистоту, порядок у нашому селищі поки що відповідає селищна рада. Є ВУЖКГ, комунальне підприємство селищної ради, крім цього, селищна рада закріпила за установами та підприємствами території, які повинна прибирати. Тільки це треба постійно контролювати, без контролю нічого не буде. Взагалі-то, в районі має бути один хазяїн, а в нас виходить, що на одного козака - п’ять отаманів. От утвориться об’єднана територіальна громада, і керівник за все буде відповідати. Але я хотів би сказати і таке: в кожної людини має бути в крові – не смітити. От у Польщі, де працюють наші заробітчани, ніхто не смітить, між нами відстань у 300 кілометрів, а таке враження, що це зовсім другий світ. Якщо ж кожний з нас викине обгортку з-під морозива, пляшку з-під води – скрізь буде сміття. То хто за нами має його прибирати? А з людьми головам селищних та сільських рад треба працювати, виходити до них, спілкуватися, переконувати, що чистота та порядок залежить від кожного з нас.
Треба визнати, що Теофіпольський район – один з небагатьох, де ще не створені ОТГ. Рух цей почався ще у 2015 році, далі все зупинилося, виникли розбіжності щодо кількості громад, не двох, як передбачено у Перспективному плані. Думки розділилися, або одна, або кілька. Хто має займатися створенням ОТГ? Чому в інших районах вони вже створені і є позитивні результати?
- Я прихильник створення на території району однієї громади, про це я не раз я заявляв і кажу про це знову. Чому? Для цього у Теофіполі є готова інфраструктура, кадровий потенціал. Ще одне: маленька громада з двох-трьох сільських рад однозначно не буде спроможною. А чого в нас так вийшло? Я цілий минулий рік звертався з листами до Теофіпольського селищного голови Валентини Губіної та депутатів з проханням ініціювати створення громади з центром у Теофіполі. Нарешті 21 березня цього року Теофіпольська селищна рада ініціювала створення ОТГ, а 18 травня прийняла рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад. І що далі? Чи працює робоча група з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання громад? Ще ж жодна з громад не підтвердила згоду на таку пропозицію. Зрозуміло, що в людей є недовіра до всього, як буде, чи буде краще. Чи покращаться дороги, чи збережуться малокомплектні школи, чи з’являться нові робочі місця? Звісно, багато в чому все буде залежати від голови ОТГ, від депутатів. Але ці люди мають вболівати за кожне село, за людей, які там живуть. Старости, а ними автоматично, до наступних виборів, стануть сільські та селищні голови, будуть членами виконкому ОТГ, і там повинні відстоювати інтереси своїх населених пунктів. А чому в інших районах громади вже створені і там є позитивні результати? Для цього потрібна команда, а в нас її немає, політичні сили рвуться до влади, роз’єднують людей. Район вже втратив багато, якщо руху в напрямку створення громади так і не буде зроблено, адміністративно-територіальна реформа пройде зверху, у 2020 році.
Як ви бачите розв’язання проблеми із сільським молоком?
- Відомо, що Кабінет Міністрів відтермінував до 1 липня 2018 року запровадження стандартів по молоку сировини. Йдеться про заготівлю молока від сільського населення, яке зазвичай йде другим сортом. А в Україні повинні залишитися три сорти молока – екстра-клас, вищий і перший. Люди ж у селі на молоці виживають. Ще ж не секрет, що літом заготівельники домовляються, скидають ціни. Ми щодо цього надіслали лист-звернення до відділення Антимонопольного комітету України в Хмельницькій області, що розібралися з такою ситуацією. Чекаємо відповіді. А те, що людям треба об’єднуватися в молочні кооперативи, підвищувати якість молока, щоб воно було не лише першого, а й вищого ґатунку, це однозначно.
Дякую, Андрію Васильовичу, за розмову. Хочеться вірити, що ви і надалі будете послідовним у вирішенні проблем, які хвилюють простих людей, діяти неупереджено, прозоро і не будете брати участь в підкилимних політичних інтригах.
Галина Тебенько