Надрукувати
Категорія: № 32 від 12.08.2021 року
Перегляди: 588

Другий крок


до знищення сільських шкіл?

З початку року освітню галузь громади, батьків та вчителів просто лихоманить. Адже з ініціативи Теофіпольського селищного голови Михайла Тененева розпочалася кампанія з оптимізації освітньої мережі. Про її хід, намагання закрити 20 загальноосвітніх шкіл наша газета постійно інформувала читачів. Про протести батьків та вчителів, про зміни намірів влади. Нагадаємо, що завершилося все це 2 квітня прийняттям селищною радою рішення про пониження ступеня вісьмох шкіл – Бережинецька, Кузьминецька, Строковецька, Карабіївська, Колісецька, Великолазучинська, Михнівська, Михиринецька ЗОШ І-ІІ ступенів стали початковими школами. Мар’янівська початкова школа залишилася, тут ще мав відкритися дитячий садочок. Турівська ЗОШ І-ІІ ступенів та Коров’єнська гімназія отримали фінансову автономію.
Але, як виявилося, це був лише перший крок нашої місцевої влади по знищенню сільських шкіл. Бо останні три тижні робиться все для того, щоб закрити майже всі ці початкові школи, а також Коров’єнську гімназію. Але вже не під приводом того, що на утримання шкіл не вистачає коштів освітньої субвенції. Адже вже прийняте рішення про запровадження фінансової автономії з 1 вересня 2021 року решти освітніх закладів І-ІІ та І-ІІІ ступенів. Чиниться тиск на батьків, поширюється інформація, що цих шкіл не буде, що треба віддати дітей в інші школи. І виходить, що робиться все руками батьків, вони забирають документи, віддають дітей в інші школи, залишається дуже мало школярів, тому ці школи треба закрити.

Така ситуація по Михиринецькій, Строковецькій, Михнів-ській, Карабіївській школах. Не буде школи і в Мар’янівці, і дитячий садок не буде відкритий. Нібито початкові школи залишаться в Колісці та Великому Лазучині. Хоч рішення селищної ради ще не прийняте, але це питання часу.
А тепер по Коров’єнській гімназії. Як повідомили нам директор закладу Руслан Стаднік, вчителі Наталія Ткачук та Галина Стаднік, 4 липня до школи прибули селищний голова Михайло Тененев, його заступник Валентина Бабак, секретар Роман Непотас та начальник відділу освіти, молоді та спорту Майя Мельник. Подивилися газову котельню, сказали, що оскільки має подорожчати газ, у селищній раді немає коштів, щоб заплатити за споживання газу. Валентина Бабак так і казала : «Де нам взяти мільйон на вашу котельню?» А Михайло Тененев казав : «Шукайте твердопаливного котла». А ще говорив, щоб вчителі не були такими егоїстами, працювали з батьками, аби вони віддавали своїх дітей в Теофіпольську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та Теофіпольську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. А якщо вони не хочуть це робити, то влада піде іншим шляхом, сама це буде робити. Сказав, щоб на 18 годину, 11 серпня, у середу зібрали батьків.
Звісно, це обурило вчителів. Ми зустрілися з ними та представником громадськості села Ніною Ткачук у вівторок, 10 серпня. Довго розмовляли. Оце то подарунок громаді села готує селищна рада до 30-річчя Незалежності , до 30-річчя відновлення школи у селі, до 600-річчя першої писемної згадки про Коров’є. Про це з болем говорили і Ніна Марківна, і Руслан Стаднік, і вчителі. Адже в гімназії навчається 60 дітей, може, буде й більше, адже зі Строків мають прийти учні. От не хочуть вони навчатися у школі № 2!Працює 15 вчителів, при цьому всі – за фахом. Школа, як навчально-виховний комплекс, збудована завдяки світлої пам’яті Василю Корнійовичу Шуляку. Школа-садок стала освітнім, духовним центром села. А як зміцнилася матеріально-технічна база за час, коли діяла Новоставецька ОТГ! Оце то була турбота про освіту! Підтримує заклад і філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП». До початку навчального року гімназія повністю готова. І от взяти все це знищити? То це така децентралізація, це така турбота про людей, про підростаюче покоління? Кожний має робити свою роботу: вчителі вчити дітей, а не створювати молочні ферми, збирати малину чи капусту, а влада – найперше, працювати над наповнення бюджету, а не питати вчителів, де їм взяти мільйон гривень. Якщо знайшли в собі мужність прийти до влади, якщо ви все вмієте, все знаєте, все прорахували до копійки, то не знищуйте те, що було створене до вас, будуйте-розбудовуйте самі!


А Ніна Марківна ще додала, що методи роботи Михайла Тененева просто неприпустимі, ні на кого не зважає, не має ніякого досвіду державного управління, всіх хоче скрутити в баранячий ріг. Бо він так хоче.
Тож вчителі Коров’єнської гімназії твердо заявили, що свій заклад будуть відстоювати, боротися. І вже у середу, 11 серпня поїхали у Хмельницький, зустрілися з директором департаменту освіти та науки Оленою Лошанюк, записалися на прийом до голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія, звернулися до Державної служби якості освіти у Хмельницькій області. За підтримкою звернулися до депутата обласної ради Віктор Лебединського. А батьків закликають не піддаватися на маніпуляції та залякування, ні на які провокації.

Галина Тебенько