Надрукувати
Категорія: № 26 від 1.07.2021 року
Перегляди: 374

Служать,


щоб захищати людей

4 липня в Україні відзначається День Національної поліції України. Про роботу підрозділу поліції, який обслуговує  територію Теофіпольської об’єднаної терито-ріальної громади, розмовляємо з начальником сектору поліцейської діяльності № 1 відділу № 2 Хмельницького районного управління Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, підполковником поліції Олександром Паламарчуком.
Отож, Олександре Миколайовичу, ви призначені на цю посаду 14 січня 2021 року. Розкажіть про свій шлях у цьому правоохоронному органі.
- Я повернувся на свою малу батьківщину через 21 рік, адже проживав у селищі цукрового заводу, закінчив 9 класів Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Професійно-технічну освіту здобув у Теофіпольському ліцеї. Саме тут я визначився з вибором майбутньої професії – буду працювати в міліції або стану військовим. Тож у 2000 році вступив до Прикарпатського філіалу Національної академії внутрішніх справ. По його закінченню у 2003 році був призначений дільничним інспектором міліції Білогірського районного відділу міліції. Далі продовжив здобувати вищу освіту у Національній Академії внутрішніх справ.

З 2005 року став працювати у Славутському районному відділі міліції. Був оперуповноваженим по боротьбі з незаконним обігом наркотиків, начальником дитячої кімнати міліції, заступником начальника райвідділу з кадрових питань, заступником начальника-начальником відділу громадської безпеки. У 2016 році став начальником Ізяславського районного відділу поліції. До року працював начальником Нетішинського відділу поліції, також близько року очолював Старосинявське від-ділення поліції. Вважаю, що працюючи в різних службах, у різних районах, здобув добрий досвід, практичні знання.
Тепер ви начальник сектору поліцейської діяльності № 1 у Теофіполі. Призначення на цю посаду співпало з вашим особистим бажанням?
- Оскільки працюю в правоохоронному органі, накази тут не обговорюються, хоч у Славуті живе моя сім’я. Про теофіпольських правоохоронців мав багато позитивних вражень, адже проходив тут практику, моїми наставниками були досвідчені міліціонери Анатолій Сергійович Стучинський, Василь Васильович Мельник. Завжди буду вдячний за їх настанови, поради, підказки, ми стали надійними друзями. Для мене це дуже важливо.
Після завершення реформи децентралізації, укрупнення районів, утворення об’єднаних територіальних громад змінилася і структура підрозділів поліції. Що тепер предствляє собою сектор поліцейської діяльності, які його повноваження?
- У нашому секторі працює 25 чоловік, до цього у відділенні було 43 співробітників. У нас забрали функції слідства та карного розшуку, тепер це компетенція Хмельницького районного управління поліції, якому ми підпорядковані. У нас залишилися чергова частина, дільничні офіцери поліції та групи реагування патрульної поліції. Та оскільки головним напрямком поліції є профілактика та розкриття злочинів, долучаємося до роботи слідчих груп районного управління, проводимо комплексні профілактичні заходи. Тобто, нас стало менше, проте навантаження не зменшилося.Ми день і ніч на посту.
До Теофіполя ви працювали у чотирьох районах, що скажете про особовий склад підрозділу, який очолили?
- У нас молодий, згуртований колектив, всі працівники ініціативні, мотивовані, тобто, ми - справжня команда.Всі приходять на допомогу один одному, панує дружня атмосфера, так і має бути. Старші, як Олег Федорук, Олександр Базалійський, Олександр Базилюк, Олексій Горобець, Олександр Поліщук, передають свій досвід молодим. Тобто, вважаю, що колектив нашого сектору – один з кращих в області. Мої слова підтверджуються рейтинговими показниками, наприклад, за підсумками результатів діяльності у І кварталі цього року наша ГРПП посіла перше місце в області.
Чи достатнє матеріально-технічне забезпечення сектору поліцейської діяльності? Чи вистачає пального, чи не залежите ви від когось при прийнятті рішень?
- Ми представляємо незалежну правоохоронну структуру, ні від кого не залежимо, матеріально-технічне забезпечення достатнє, поліцейські забезпечені засобами зв’язку, комп’ютерною технікою, пального вистачає, отримуємо його з Головного управління. Вже у цьому році отримали новий автомобіль, це дуже добре. Також Теофіпольською селищною радою прийнята Програма підтримки нашого сектору, вона фінансується. Так що ні в кого нічого не просимо, нікому нічого не винні, служимо Законам України та українському народу. У мене склалися ділові відносини з керівництвом селищної ради, керівниками державних установ, керівниками агропідприємств. Я особисто об’їхав усі 13 старостатів, познайомився з старостами, з усіма налагоджена співпраця.
Одним з головних показників результатів діяльності поліції є довіра населення. Як ви вважаєте, чи довіряють жителі нашої громади працівникам сектору поліцейської діяльності?
- Переконаний, що довіра є і вона зростає. Звісно, завжди є дві точки зору, правопорушник навряд чи визнає, що він винний. Ми відстежуємо поведінку наших поліцейських, я постійно наголошую на толерантності та ввічливості при спілкуванні з людьми, кажу хлопцям: ставтеся до них так, якби на їх місці були ваші батьки. Вважаю, що ми робимо все для того, щоб люди нам довіряли, відчували себе захищеними, впевненими, що справедливість завдяки нашим професійним діям буде торжествувати.
Дякую за розмову, Олександре Миколайовичу. Дуже хочеться вірити, що працівники сектору поліцейської діяльності № 1 і надалі будуть чесно виконувати свої обов’язки, сумлінно день і ніч нести свою нелегку службу, бути на варті законності та правопорядку.

Галина Тебенько