Надрукувати
Категорія: № 17 від 29.04.2021 року
Перегляди: 361

Помічники народного депутата України


Сергія Лабазюка відзначили ліквідаторів

та постраждалих на Чорнобильській АЕС

Минуло 35 років від того дня, коли увесь світ сколихнула одна з найбільших техногенних катастроф людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Тоді на ліквідацію радіаційного вогнища з Хмельниччини було направлено кілька тисяч людей.
Одним із перших, хто прибув у зону відчуження, був Володимир Новосад. Чоловік зізнається, спочатку ніхто до кінця не розумів, куди їде і з чим доведеться зіштовхнутись. Кожен просто виконував свій обов’язок.
«Перше враження, коли ми тоді приїхали – то був страх. Нас прибуло до Чорнобиля шість машин, навколо надписи - «зупинятись не можна», «обережно - високий рівень радіації», усе це нас просто шокувало. Однак найгірше – ми постійно були в масках, які не можна було знімати. А так хотілось подихати свіжим повітрям» - говорить Володимир Новосад.
Наразі у Волочиській районній спілці ліквідаторів перебуває на обліку 126 чоловік, серед них багато вже зявилось і вдів. Микола Габак очолює Волочиську громадську організацію « Союз Чорнобиль Україна». Говорить, щ з кожним роком тих, хто був на тихій Чорнобильській війні, стає дедалі менше
«Ніхто не йшов туди по пільги, кожен просто виконував свій обов’язок, навіть не задумуючись, які наслідки це матиме. Адже ті, хто отримав високий ступінь радіації, померли через кілька місяців, залишили вдовами молодих дружин та сиротами зовсім маленьких дітей» - додає Микола Габак.
До жінок, які втратили своїх чоловіків, вже кілька років поспіль навідуються помічники народного депутата України Сергія Лабазюка. Цьогоріч, до роковин трагедії та впереддень Великодня, представники парламентаря вкотре завітали до сімей загиблих, аби вручити їм продуктові набори.


«Сьогодні ми вшановуємо ліквідаторів, які відійшли у вічність, віддавши своє життя у боротьбі з мирним атомом. Тому наш обов’язок – підтримувати родини, які втратили годувальника. Цьогоріч ми завітали до 15 вдів, аби вони відчули турботу, що про них не забувають, та пам’ятають героїзм їхніх близьких» - зазначила помічниця народного депутата Валентина Ряба.
Надія Приставко-Кузьмін говорить, що така увага та турбота завжди гріє душу. Чоловік пані Надії поїхав у зону відчуження через кілька місяців після трагедії. Аби рідні не хвилювались, ніколи не розповідав про пережите.
«Він був там з квітня по травень. Ніколи не пояснював що робить і наскільки то небезпечно, завжди відмовчувався. Він працював водієм на швидкій, побув місяць, приїхав додому, захворів і згас. Хочу щиро подякувати за таку турботу, адже якщо про наших рідни пам’ятають, значить віддали життя не дарма» - додає вдома чорнобильця Надія Приставко-Кузьмін.
Памятні заходи відбулись і у Красилівській обєднанній територіальній громаді. Там до меморіального комплексу прийшли ліквідатори та родичі загиблих. Одним із перших дізнався про катастрофу Олександр Нагорний. Йому довелось розкрити секретну телеграму та сповістити решту про вибух. Сьогодні чоловік прийшов, аби вшанувати своїх друзів, адже з 28 ліквідаторів живими залишилось лише двоє.
Долучились помічники народного депутата Сергія Лабазюка і до заходів у Теофіпольській громаді.
«Саме ваші оперативні дії дозволили не допустити іншого, більш потужного вибуху, який б зробив нашу територію непридатною для життя і багато сусідніх територій інших держав. Сьогодні я хочу висловити подяку від імені народного депутата України Сергія Лабазюка за ваш неоціненний вклад у боротьбі з невидимим ворогом, за пророблену роботу, та побажати міцного здоровя, мирного неба та божого благословення» - зазначив під час урочистостей помічник парламентаря Сергій Ковальчук.
Вшанували тих, хто не дожив до 35 річниці трагедії та відзначили тих, хто боровся за життя кожного і у Хмельницькому . Тільки за останні 10 років наслідки мирного атому відчули майже десять тисяч сімей.
«В нас на Хмельниччині проживало 14 тисяч ліквідаторів та потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Сьогодні нас залишилось близько шести тисяч, тобто більша частина вже відійшла у вічність. Тому дякую кожному, хто пам’ятає та підтримує, для нас це вкрай важливо» - зазначив голова Хмельницької міської всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна» Володимир Лукянчук.
Загалом у ці пам’ятні дні продуктові набори, подяки та грошові винагороди від помічників народного депутата України Сергія Лабазюка були вручені ліквідатором та вдовам у 6 – ти громадах області .
Наталі Глевич