Погода

Всеукраїнський   конкурс 

«Час діяти, Україно!»

Бібліотекарі Теофіпольської централізованої бібліотечної системи зі сторінок газети «Життя Теофіпольщини» дізналися про грант, який надається у межах Всеукраїнського конкурсу «Час діяти, Україно!», що реалізовується Благодійним фондом «МХП – Громаді» за фінансової підтримки агроіндустріального холдингу МХП. На території Шибенської сільської громади працює Філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт» МХП, тому для реалізації соціального проекту ми обрали Шибенську сільську бібліотеку, яка обслуговує жителів сіл Шибена та Гаївка.
Виклики, які постали у житті мешканців сіл в умовах пандемії COVID-19, доводять важливість безкоштовного навчання цифрової грамотності, надання послуг з використання електронних сервісів, зокрема у сфері безпеки, транспорту, медицини, відпочинку, навчання, оплати комунальних послуг, взаємодії влади і громадян.
Наша команда на базі Шибенської сільської бібліотеки хоче створити дуже сучасний бібліотечний простір, комфортний і максимально зручний, з вільним, безкоштовним доступом до Інтернету, обладнаний сучасними технічними засобами та інвентарем. Тут жителі сільської громади різних вікових категорій зможуть навчатись цифрової грамотності, поєднати традиційні технології з новітніми, Це дозволить дорослим та дітям отримувати актуальні послуги поруч з домом, не виїжджаючи з села, адже Шибена та Гаївка віддалені від центру громади.

Перший крок до знищення

сільських шкіл зроблений

Отож, кампанія з оптимізації освітньої мережі, ініційована Теофіпольським селищним головою Михайлом Тененевим (всупереч передвиборчим обіцянкам про максимальне збереження сільських шкіл), отримала логічне завершення на п’ятій сесії селищної ради восьмого скликання, яка відбулася у п’ятницю, 2 квітня. Цьому передувало засідання робочої групи з питань оптимізації закладів освіти та погоджувальної ради депутатів селищної ради 31 березня, у середу. Участь у цьому зібранні взяли директор департаменту освіти та науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля та експерт з місцевого самоврядування Сергій Яцковський. Виступали дуже толерантно, це фахівці високого рівня. Внаслідок обговорення на спільне засідання постійних комісій селищної ради були винесені зміни до проєкту порядку денного. Хоч треба зазначити, що чи не щодня варіанти змінювалися.
У роботі постійних комісій селищної ради та пленарного засідання взяли участь депутат обласної ради від політичної партії ВО «Батьківщина» Олександр Розізнаний, помічник народного депутата України Сергія Лабазюка, радник голови обласної ради Віолети Лабазюк Сергій Ковальчук, помічник-консультант депутата обласної ради Віктора Лебединського від політичної партії «За конкретні справи» Юрій Кучерук, громадські активісти з Коров’єго, Колісця, Карабіївки та Теофіполя. Виступили Олександр Розізнаний, Сергій Ковальчук, закликали депутатів прийняти виважені рішення. Вкрай рішуче висловила свою незгоду щодо намірів влади чи ліквідації, чи пониження ступеня шкіл ветеран педагогічної праці, колишній начальник відділу освіти райдержадміністрації Ніна Ткачук. Переконана, що законних підстав для цього немає. Є діти – повинна бути школа.
Виступила і представниця батьківської спільноти Карабіївської ЗОШ І-ІІ ступеня Мар’яна Стасюк. Передала позицію батьків: школа прекрасна, тут надаються якісні освітні послуги, діти почувають себе комфортно та у безпеці. Навіщо знищувати школу?

Завжди жити по


заповідях Божих

Для православних християн настав важливий період у їх духовному житті – час великого Великодного посту, час очищення від злого та неправедного, час пошуків своєї дороги до Бога. Як провести цей час, як підготувати свою душу та тіло до світлого Воскресінння Христового? Про це розмовляємо з благочинним Теофіпольського округу Православної Церкви України, митрофорним протоієреєм отцем Василем Крисаком.
Оскільки світле Воскресіння Христове є найбільшим християнським святом, дуже важливо підготуватися до нього, пройти шлях очищення від скверни та гріхів. Який піст головний - духовний чи тілесний?
- 15 березня розпочався великий Великодний піст, триватиме він до 2 травня. Кожний православний християнин повинен для себе усвідомити, що піст є духовний та тілесний, та головним є духовний піст. Тому по мірі можливості треба поєднати духовний та тілесний піст. Хоч не всі люди можуть дотримуватися тілесного посту. Це люди похилого віку, важкохворі, вагітні жінки, діти, люди важкої фізичної праці. Для таких людей церква послаблює тілесний піст. Великодний піст – це особливий час в житті кожної людини. Це час переосмислення самого себе, своїх вчинків, своїх діянь, це глибокі роздуми над смислом свого життя, це пошуки своєї власної дороги до правди, до Бога.

Ускладнення епідемічної


ситуації

У зв’язку з високим рівнем захворюваності на COVID-19 Хмельницька область опинилася у «Червоній зоні», з 7 квітня на її території запроваджений карантин. І у Теофіпольській громаді щоденно ускладнюється епідемічна ситуація щодо захворюваності на коронавірусну хворобу  COVID-19. Третя хвиля епідемії характеризується появою більш агресивних модифікованих штамів збудника і, як наслідок,  залученням у епідемічний процес більшого числа інфікованих з тяжким перебігом захворювання та високою летальністю.
Як повідомив завідувач Теофіпольським лабораторним від-діленням Віктор Побока, станом на 7 квітня з початку епідемії на Теофіпольщині захворіли 1886 людей, з початку року – 574. З початку пандемії померло 28 людей, з початку року – 10. Всього з початку пандемії захворіло і 95 дітей.
Станом на 7 квітня у ковідному госпіталі Теофіпольської багатопрофільної лікарні з 80 ліжок заповнені 73. Як повідомила в.о. директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» Ольга Ковтуняк, у закладі є 15 кисневих концентраторів та 45 точок постачання кисню пацієнтам. Щодня автомобіль лікарні, а також транспортні засоби ТОВ «Зімертал» та ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» привозять до 40 балонів кисню.
- Ситуація напружена і щодень погіршується, - каже і головний лікар Теофіпольського ЦПМСД Олена Кравчук, - кількість хворих на COVID-19 щодень збільшується. Так, у вівторок, 6 квітня, ми отримали вже 56 позитивних результатів ПЛР-тестів. Тому знову наголошую в необхідності дотримуватися карантинних обмежень, уникати місць масового скупчення людей. Ще раз повторюю, що єдиний порятунок від цієї хвороби – це вакцинація. Але вона проходить дуже повільно. Всього з 15 березня вакцинувалося лише 110 людей.

Йдуть вчитися захищати

Батьківщину

В Україні відповідно до Закону «Про військовий обов’язок та військову службу» та Указу Президента України від 24 лютого 2021 року з 1 квітня по 30 червня проводиться призов громадян на строкову військову службу. Це громадяни 2003 року народження, а також ті, які народилися у 1994-2002 роках.
Тож у вівторок, 6 квітня, у Теофіпольському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки відбулось урочисте зібрання. Проводжали чотирьох юнаків на строкову службу в Збройних Силах України. Це Іван Яцюк зі Строків, Назар Гуменюк зі Святця, Микола Вальчук з Кузьминець та Іван Воронюк з Шибени (буде відправлений на призовний пункт 12 квітня).
З напутнім словом до новобранців звернувся благочинний Теофіпольського округу Православної Церкви України, митрофорний протоієрей отець Василь Крисак. Наголосив, що захист рідної Батьківщини – священний обов’язок кожного громадянина нашої держави. Впродовж своєї багатостраждальної історії український народ боронив свою землю від загарбників, тож бути захисником, воїном – це почесне право. Адже і тепер наша незалежна держава потерпає від агресії лютого ворога – російських окупантів, банд найманців. Та новобранці будуть служити строкову службу, будуть вчитися захищати Україну. Тож побажав хлопцям легкої служби, вірних друзів, справедливих командирів. А ще ніколи не забувати, що на них чекають їх батьки, тож ніколи їх не підводити. Якщо ж настане така година, що всі чоловікам доведеться стати на захист рідної української землі, то і він візьме до рук зброю та піде здобувати волю Україні.