Погода

Із ювілеєм!

Він - один із тих чоловіків, які завжди вирізняються своєю акуратністю. Це результат самодисципліни, ритуал, який виконується за будь-якої ситуації. З юнацьких років добре засвоїв правило, що чоловікові не можна погано виглядати, а при розмові перебивати співбесідника. Це непристойно. Уміти вислуховувати, відстоювати свою думку, свої ідеали – так себе привчив Володимир Васильович Кобера, голова ради організації ветеранів Теофіпольської територіальної громади, який 27 березня відзначатиме своє 70-річчя від дня народження.
Другий рік, як ювіляр стоїть на захисті інтересів літніх людей Теофіпольщини. Та за цей короткий проміжок часу встиг себе зарекомендувати умілим вожаком у ветеранському русі.

А народ – проти

Отож, 17 березня, зранку, депутати Теофіпольської селищної ради обговорювали підсумки громадських обговорень, які провела робоча група з оптимізації шкіл. Вірніше, з їх повної ліквідації. Теофіпольський селищний голова Михайло Тененев оголосив список вже з 22 шкіл, додавши туди і Гальчинецьку та Воронівецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів. Однак депутати Володимир Пицюк, Наталія Лебідь, Василь Демчук, Микола Якубівський, Олена Ковцун, Алла Лебединська, Турівський сільський голова Антоніна Гуменюк рішуче виступили проти такого бачення. Підтримали голову лише депутати Олександр Камінський та Микола Іванюк.
Однак вже на зустрічі з директорами шкіл, головами профспілкових комітетів, представниками батьківських комітетів, Михайло Тененев зачитав список з 12 шкіл, які підлягають ліквідації – це Бережинецька, Великолазучинська, Карабіївська, Колісецька, Кузьминецька, Михнівська, Михиринецька, Строковецька, Турівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Ординецька та Коров’єнська гімназії, Мар’янівська ЗОШ І ступенів. А Колковецький НВК ЗОШ І ступеня-ДНЗ підлягає реорганізації – має стати Колковецькою ЗОШ І ступеня.
Далі відбулося бурхливе обговорення. Виступила голова профспілки освітян Ніна Киричок, адже в результаті ліквідації шкіл вчителі втрачають роботу. Чи будуть вони трудовлаштовані? Адже у школах, які залишаються, вакансій нема. А це висококваліфіковані педагоги, всі мають вищу освіту, працюють за покликанням. Вони мають вчити дітей, а не створювати молочні сімейні ферми. Тож масове закриття шкіл вважає невірним кроком. Треба прийняти виважене рішення.

 Шановні  депутати  


Теофіпольської  селищної  ради! 

  
 Ми,  батьки учнів Ординецької гімназії та жителі сіл Ординці, Лютарівка, Василівка просимо переглянути проєкт  рішення  про ліквідацію Ординецької гімназії, оскільки вважаємо дане рішення необдуманим і необґрунтованим.
 В Ординецькій гімназії  навчається 50 дітей, крім того, в приміщенні школи функціонує дитячий садочок, у якому 15 вихованців. Тенденції різкого спаду кількості дітей на найближчі роки нема. До 2020 року школа була І-ІІІ ступеня, лише минулого року її реорганізовано у гімназію.  Приміщення закладу – безпечне освітнє середовище, нове,  двохповерхове, газифіковане, тут створені  всі умови для навчання та  виховання наших дітей, працюють кваліфіковані педагоги, навчальні предмети викладаються по фаху, є два комп’ютерні класи, проведена Інтернет - мережа, діти забезпечені гарячим харчуванням . У школі  є спортивна зала, майданчик, приміщення   функціонує з дотриманням  вимог санітарних, протипожежних та будівельних норм і правил,  відповідає всім гігієнічно-санітарним нормам.

Вічний   бригадир

Так у Святці жартома, та з повагою і пошаною, кажуть про Сергія Даниловича Федоришина. Адже працює у місцевому господарстві СТОВ «Святець» бригадиром рільничої бригади № 3 вже 36 років. Стільки часу самовіддано трудиться, аби засівалися ниви, колосилися щедрим урожаєм, радіє росяним світанкам та вечірнім зорям. Бо така хліборобська доля – плекати рідну-матінку землю, щоб родила рясно, щоб був хліб та до хліба, щоб розквітали села, щоб раділи життю люди.
26 березня накує зозуленька Сергію Даниловичу 60 літ. І коли вони минули? Здається, ніби вчора, зростав у багатодітній селянській родині, де було десятеро дітей, старші доглядали менших, хоч не було статків, та змалку діти були дружними, привченими до роботи.

Припиніть знищувати нашу школу
Неможливо мовчати! Кричати хочеться від болю! Не від фізичного, а морального! Переповнюють почуття, почуття розпачу, зневіри і образи!
Ми про оптимізацію шкіл району (і слово таке підібрали, щоб ніхто нічого не запідозрив. Назвали б прямо – ЗНИЩЕННЯ!) Кажуть: «Хто стукає – тому відкривають».
Жителі нашого села Колісець ПРОТИ закриття школи. Тому що щкола в нас - єдиний вогник культури, душа нашого села. Якщо закриється школа, наші діти не будуть знати історії своєї малої батьківщини! Бо ні в Шибенській, ні Воронівецькій, ні в Теофіпольській школі, ні в будь-якій іншій на це уваги не звернуть. А ми гордимося, що ми з Колісця! В нас є чим гордитися! Дарма що наше село і людей, що в ньому живуть, весь час відсовували на другий план, адже всі керівні органи завжди були в Ільківцях, хоч Колісець за розміром більше село, та й «трудяг» тут більше. Так відбулось і при виборі старостату. Спочатку віднесли до Воронівецького старостату Воронівці, Немиринці, Ільківці і другу Мар’янівку, а потім «притулили» ще й Колісець, як нікому не потрібне.