Надрукувати
Категорія: № 9 від 4.03.2021 року
Перегляди: 450

Лунає слово Лесі Українки

Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.
З метою вшанування пам’яті видатної української письменниці, популяризації її творчості, а також з нагоди відзначення у 2021 році 150-річчя від дня народження Лесі Українки, у бібліотеках «Теофіпольської бібліотечної системи» Теофіпольської селищної ради пройшла низка культурно – мистецьких заходів.
Молодіжний онлайн-челендж «Лесина весна», до 150-річчя з дня народження Лесі Українки, був оголошений Центральною бібліотекою Теофіпольської селищної ради. Естафету підхопили читачі бібліотек-філіалів: Базалійської міської бібліотеки, Новоставецької, Бережинецької, Колковецької, Лідихівської, Волиця-Полівської Великолазучинської, Кузьминецької, Лисогірської, Поляхівської,Турівської, Ординецької, Михнівської, Михиринецької та Гаврилівської сільських бібліотек. Челендж проходив протягом місяця.


Користувачі бібліотек декламували поетичні твори Лесі Українки та свої відеоролики розмішували у Фейсбуці на сторінці «Спільнота Теофіпольської ЦБС» та у групі « Бібліотекарі Хмельниччини».
Огляд літератури «Леся Українка: народжена Україною» про життєвий та творчий шлях Лесі Українки, підготувала бібліограф Центральної бібліотеки Лариса Кравченко.
Центральна бібліотека презентувала унікальну книгу Лесі Українки «Усі твори в одному томі», до якої увійшли усі твори письменниці. Увесь невичерпний і неосяжний набуток славетної письменниці бібліотекарі запрошують отримати у бібліотеці в одній книзі.
Біографічний відео-портрет «Дворянське гніздо Косачів», який підготувала Теофіпольська бібліотека для дітей, присвячений родині відомої письменниці. Родзинкою відеоролику є те, що про сім’ю Косачів розповідають самі читачі бібліотеки.У заході прийняли участь читачі бібліотеки Олександр Мацюк, Саша Тененева, Антон Сокоть, Людмила Козак, Діана Дубина, Дарина Семенюк, Артур Шкраба. Відеоролик можна переглянути у соцмережі Фейсбук в групі «Теофіпольська бібліотека для дітей»
В обласному поетичному відеострімі «Лунає слово Лесі Українки», який оголосила Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка, взяли участь читачі Теофіпольської бібліотеки для дітей, Базалійської міської бібліотеки для дітей, Великолазучинської, Колковецької, Колісецької, Волицької, Карабіївської, Турівської, Шибенської Новоставецької, Гальчинецької, Коров’єнської, Гаврилівської, Михнівської, Бережинецької сільських бібліотек. Долучились і учні Волиця-Полівської ЗОШ I-III ступенів. Всього у заході взяло участь 39 дітей. У відеострімі прозвучало 17 поетичних творів Лесі Українки. Відеострім також проводився у соціальній мережі Фейсбук.
Поетичні онлайн-читання «Поезія Лесі Українки» провела Волицька сільська бібліотека . Читачі - учні молодших класів розповідали про перші твори Лесі Українки та натхненно, від душі, зі щирою любов’ю читали її поезії. Відеоролик був розміщений у блозі бібліотеки та у мережі Фейсбук.
Голосні літературні читання ліричної і неповторної поезії Лесі Українки «Чистий промінь Лесиного слова» з молодшими читачами бібліотеки провела Святецька сільська бібліотека.
Відеоінсценівки творів Лесі Українки «Мамо, іде вже зима» підготувала сім’я Волкових (Шибенська сільська бібліотека), «Лісова пісня» підготувала Волице-Полівська сільська бібліотека спільно з сільським будинком культури.
Відеознайомство з письменницею «Я маю в серці, те що не вмирає» запропонувала своїм користувачам на сторінках Фейсбуку Лютарівська сільська бібліотека.
Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачам бібліотеки пропонує книжкова виставка «Горить зоря її поезії над краєм», яка оформлена у Центральній бібліотеці. Книжкові виставки, викладки літератури «Горить зоря її поезії над краєм» “Славетна дочка України”, «Нескорена українська душа», «Вітрила Лесиної долі», «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…», «Душею щира Українка» були оформлені в усіх бібліотеках системи.
Численність заходів доводить, що спадщина Лесі Українки - це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням наснагу для життя.

Наталія Синюк, провідний методист Теофіпольської центральної бібліотеки