Надрукувати
Категорія: № 5 від 04.02.2021 року
Перегляди: 272

Аби покращити медичну допомогу в громаді

26 січня відбувся онлайн-семінар «Реформа децентралізації в секторі охорони здоров'я: виклики та рішення», який проводився Проєктом «U-LEAD з Європою» для Хмельницької та Вінницької областей. Участь у ньому взяли т.в.о. директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» Роман Яцух та головний лікар НКП «Теофіпольський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олена Кравчук.

Питання, які розглядалися на семінарі, є досить актуальними і для Теофіпольської громади: чому важливо розвивати заклади охорони здоров’я у громадах?;  як громада може створити спроможну медичну мережу?; якими є кращі практики організації та надання медичної допомоги в громадах?

Ось як прокоментував участь у семінарі Роман Яцух:

Яка ж ситуація на сьогодні склалася у Теофіпольській багатопрофільній лікарні? Чи вистачає коштів на заробітну плату, медикаменти, що відбувається із захворюваністю на COVID-19?

Як повідомив Роман Яцух, станом на 3 лютого, кількість хворих у лікарні становить 74 людей, з них у ковідному госпіталі – 31, з них кисневозалежних – 7. Тобто, спостерігається спад захворюваності на цю хворобу. Є медикаменти, засоби індивідуального захисту, деззасоби, є запас кисню, є продукти харчування. За січень всім працівникам закладу виплачена заробітна плата, доплати медикам, які надають медичну допомогу ковідним хворим, будуть виплачені в лютому. Проводиться організаційна робота: поновлюються договори з НСЗУ, проводяться тендери на закупівлю медикаментів, пального, засобів індивідуального захисту, деззасобів, на хліб, продукти харчування.  Укладаються договори і на постачання світла, тепла, води, вивезення сміття. Також вже зареєстрований новий Статут закладу, виготовлені печатки, електронні ключі. Підготовлений Колективний договір, його обговорюють у всіх відділеннях. Тобто, все робиться для того, аби забезпечити в лікарні цілодобове надання медичної допомоги вторинного рівня та працювати на його покращення.

Галина Тебенько