Друк
Категорія: № 42 від 15.10.2020 року
Перегляди: 282

Час зупинити


свавілля Вадима Лейві

До проведення місцевих виборів 25 жовтня залишилося зовсім мало часу. Думаю, що більшість виборців Теофіпольщини вже визначилися, за кого будуть голосувати, а хто ще роздумує, наведу деякі аргументи. Адже йдеться про майбутнє Теофіпольської громади, про недопущення узурпації влади місцевим олігархом Вадимом Лейві через свого висуванця, кандидата на посаду голови Теофіпольської селищної ради МихайлаТененева та кандидатів в депутати селищної ради від районних осередків політичних сил «Слуга народу», «За майбутнє», «Європейська солідарність», які він контролює.
Отож, компанії Вадима Лейві – це суцільна діяльність у неправовому полі, це непрозоре ведення бізнесу, це ухиляння від чесної сплати податків, це виплата заробітної плати в конвертах, це багаторічне обкрадання громад району.Ось деякі приклади ведення господарської діяльності компаніями Вадима Лейві. Цукровий завод, який спочатку був державним підприємством, використовує для технічних цілей воду з Теофіпольської водойми площею 127,5 га,отримавши у 1996 році державний акт на право постійного користування земельною ділянкою водного фонду «Теофіпольський ставок». У цьому ж році цукровий завод став приватним підприємством.

Згідно чинного законодавства, оскільки ця водойма знаходилася за межами селища, аби користуватися водою та встановлювати обмеження на любительський вилов риби, потрібно було

привести у відповідність документи, укласти договір оренди на земельну ділянку під водоймою з обласною державною адміністрацією і сплачувати щорічний податок. Однак, Вадим Лейві, який став власником заводу, все це проігнорував, договір оренди не уклав, натомість отримав у 2010 році дозвіл на спецводокористування цієї водойми строком на 5 років від Державного управління навколишнього середовища у Хмельницькій області та встановив обмеженняна любительський вилов риби. Оскільки це було грубим порушенням конституційного права громадян на вільне користування водними ресурсами, для боротьби з олігархом рибалки об’єдналися в ГО «Громада рибалок Теофіпольщини». Вихід був один – домогтися прийняття Теофіпольською селищною радою рішення про введення водойми у межі населеного пункту, аби укласти договір оренди з цукровим заводом і підприємство сплачувало податок, або передати водойму в користування громадській організації. Таке рішення було прийняте у 2020 році, однак далі справа не пішла. Звісно, тепер Вадиму Лейві потрібно протягнути на голову Теофіпольської селищної ради Михайла Тененева та своїх депутатів, аби і надалі користуватися водоймою та не сплачувати податки.
То ж «супергосподарник» Вадим Лейві постійно так працює, нехтує законами та шахраює. Наступне. Житловий будинок по вулиці Небесної Сотні, 37 А, де знаходиться офіс ТОВ «Україна-2001», до цього часу не зданий в експлуатацію, хоч люди купили квартири в ньому ще з 2011 року. Люди не можуть зареєструватися та отримати свідоцтва на право власності на житлове приміщення. Адже, аби ввести будинок в експлуатацію, компанія Вадима Лейві мала б сплатити до бюджету Теофіпольської селищної ради біля мільйона гривень. Але нічого подібного так і не відбувається.
Зате Вадим Лейві з 2015 року забирає в громад пасовища, отримує землі для ведення фермерського господарства. Не відстає і Михайло Тененев, оформлюючи пасовища, землі, навіть городи, на дружину та членів сім’ї.Аби все це зробити, потрібні немалі кошти, але він, як фінансовий директор ПрАТ «Теофіпольський цукровий завод», отримує мінімальну заробітну плату, про що свідчать його щорічні декларації, як депутата районної ради. І комбайнів в нього ніяких немає. Як же розбагатів, став успішним, створив свій бізнес? Адже не Стів Джобс, не ІлонМаск, не Марк Цукерберг. А просто пос-тійно займався фінансовими махінаціями, накидав копійку на кілограмі цукру, обкрадав підприємство та його працівників. Ось яка формула успіху. То ж чесність та прозорість – це аж ніяк не про нього.
Аби досягнути своєї мети, Вадим Лейві розгорнув масштабну виборчу кампанію, змушує голосувати за Михайла Тененева та своїх депутатів власників земельних паїв, які орендує ТОВ «Україна-2001», працівників відділків, жителів сіл. Людям погрожують, що вони втратять роботу, не отримають орендної плати, їм не дадуть соломи, і молоко в них не будуть приймати. Тих, хто не згодний, залякують та переслідують. Знаходять і користувачів соціальних мереж, які висловлюють свою позицію та не підтримують Михайла Тененева. Їм відверто погрожують розправою.
Хто не має відношення до кампаній Вадима Лейві – ТОВ «Україна-2001», ПрАТ «Теофіпольський цукровий завод», ТОВ «Теофіпольська енергетична компанія» - тим пропонують по 500 гривень. Хочу звернутися до таких людей: це вкрадені у вас гроші, то ж беріть їх, але проголосуйте з розумом. Ніхто цього не перевірить. Якщо ж ви таки збираєтесь продати свій голос, то подумайте: ви обираєте нову владу на 5 років, тобто на 1825 днів. Якщо поділити 500 гривень на 1825, то в день вийде по 27 копійок. Чи готові ви за таку ціну продати своє майбутнє? Чи вирішить це ваші життєві питання?
Знайте і таке. Керівникам відділків ТОВ «Україна-2001» за те, що вони примусять власників земельних паїв, жителів сіл проголосувати за Михайла Тененева та потрібних депутатів, Вадим Лейві обіцяє виплатити по 100 тисяч гривень. Якщо люди так проголосують, то кожним своїм голосом допоможуть заробити і так достатньо збагатілим керівникам відділків. А чи справедливо це? Бо ж і в їх деклараціях (адже майже всі є депутатами районної ради) вказано, що отримують вони мінімальну заробітну плату.
У день проведення виборів командою Вадима Лейві та Михайла Тененева готуються фальсифікації. Це і підвезення виборців, як можливість вплинути на них, і вкидання бюлетнів, каруселі, псування бюлетнів членами дільничних комісій. Дуже сподіваюся, що в складі комісій є чесні та сумлінні люди, які цього не допустять.
Хочу наголосити, якщо у виборчу кампанію Михайла Тененева та його депутатів вкладається біля 10 мільйонів гривень, все це має повернутися та примножитися. Але за чий рахунок? Звісно, за рахунок громади – землями та коштами з бюджету.
То ж, шановні виборці Теофіпольщини, будьте пильними! Не допустіть узурпації влади в громаді Вадима Лейві! Припиніть його свавілля! Не допустіть приходу на посаду Теофіпольського селищного голови Михайла Тененева!
Юрій Кучерук