Надрукувати
Категорія: № 35 від 27.08.2020
Перегляди: 401

Не коронавірус «з’їдає» людей,


а ненависть один до одного…

Шановна редакція газети «Життя Теофіпольщини». Сьогодні за допомогою газети хочу звернутися до своїх сусідів, а також усіх жителів Теофіпольського району.
Це звернення я пишу особисто від себе, людини, яка як захворіла на COVID-19( дякую Богу, що хворію в легкій формі).
Я впевнена, мою думку розділять усі, хто захворів на цю підступну хворобу. Перш за все хочу подякувати багатьом людям, колегам, медичним працівникам, родичам за моральну та практичну підтримку у непростому становищі для нашої сім’ї.
Але….. На цьому вся хороша сторона ситуації закінчується. Далі починається дорікання деяких з сусідів, щоб тримати худобу вдома, що контактні особи порушують режим самоізоляції… Питання до людей, які скаржаться: ви знаєте, як передається коронавірус? Ви володієте вимогами наказу МОЗ України від 28.03.2020 № 722 “Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)” з внесеними змінами наказом МОЗ України від 16.06.2020 № 1411 “Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»”? Ви ознайомлені з постановою Кабінету Міністрів України №641 від 22.07.2020р. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»?


У вищевказаних нормативних документах вказано, не лише обмеження, щодо тих, хто захворів на COVID-19 та контактних осіб, але і права на пересування даних осіб. Особа, яка перебуває на самоізоляції, має право звертатися за отриманням медичної допомоги; має право двічі на день вигулювати домашніх тварин протягом не більше ніж однієї години на добу, також дозволяється контактним особам відвідувати місця торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, щодня протягом двох годин на добу за умови використання засобів індивідуального захисту (маски).
Контакт визначається як: особа проживає в одному домогосподарстві з хворим на COVID-19; особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання); особа мала незахищений контакт (без використання маски із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок); особа контактувала із хворим(и) на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови НЕ використання відповідних ЗІЗ, особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру; контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19.
І все …. В перелік не входять люди, які проживають по сусідству, або які приносять особам на самоізоляції продукти харчування, або які просто їхні родичі чи колеги, які вже давно не спілкувались. І все ж таки, на думку більшості не обізнаних жителів нашого району всіх, хто знайомий чи родич з людиною, яка захворіла на COVID-19, потрібно самоізолювати. Це абсурд.
Стаття адресована особі з номером телефону 067...55, а також деяким з сусідів по вул. Береговій. Ознайомтеся будь ласка з певними нормами, а лише тоді телефонуйте зі скаргами. Краще би ви подзвонили до мене та запитали, чи не потрібно нам щось купити з продуктів харчування, так як роблять нормальні сусіди, родичі та просто знайомі, від яких я навіть не очікувала допомоги та підтримки.
Будьте здорові! Використаю цитату на російській мові: «Пусть Бог воздаст тебе вдвойне, все то что ты желаешь мне»
Ольга Марценюк, смт.Теофіполь