Надрукувати
Категорія: № 33 від 13.07.2020
Перегляди: 665

Це було прекрасно 

З ініціативи голови районної організації ветеранів України Володимира Кобери, голови ради ГО «Теофіпольська районна спілка ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ «Єдиний щит»» Анатолія Стучинського, голови ради голів Хмельницької області Товариства Червоного Хреста Валентини Романович з нагоди 600-річчя першої писемної згадки про Теофіполь у неділю, 9 серпня, відбувся велопробіг. Адже спортивний велопробіг – прекрасна можливість для спілкування та відпочинку, підтримання свого фізичного здоров’я, а ще насолодитися красою рідного краю, звернути увагу на його екологічний стан. 

Відрадно, що до організації та проведення цього дійства долучилися благодійники - депутати обласної ради Віктор Лебединський та Олександр Співак, голова районної ради Андрій Петринюк, депутати районної ради В’ячеслав Шведа, Володимир Бомащук, приватний підприємець Віктор Криворук, депутати Теофіпольської селищної ради Сергій Гончар, Олександр Яремчук та Сергій Онищук.
Звісно, організатори заходу переживали, чи підтримають жителі селища такий проєкт в умовах карантину. Однак у велопробігу взяли участь аж 63 людей, вдвічі більше, ніж планувалося, то ж цей факт вже став приводом для піднесеного настрою.


Яскравим, справді святковим було урочисте відкриття велопробігу з ведучою Галиною Стаднік на майданчику перед будовою будинку культури. Пісню про Теофіполь на слова Володимира Романюка виконала авторка музики, викладач дитячої музичної школи Наталія Шевченко. З вітальними словами до учасників велопробігу та глядачів звернулися Віктор Лебединський, заступник голови райдержадміністрації Володимир Чавелюк, заступник голови районної ради Роман Непотас, Теофіпольський селищний голова Валентина Губіна, Володимир Кобера. А благочинний Теофіпольського району Православної Церкви України, митрофорний протоієрей отець Василь Крисак проказав напутню промову, освятив та благословив учасників дійства. Майже всі учасники заходу отримали пам’ятні чашки, футболки та кепки.
Учасники поклали квіти до братської могили воїнів-визволителів, воїнам-афганцям Григорію Попружному, Федору Франчуку та до пам’ятного Знака усім захисникам суверенної, незалежної, Богом благословенної України.
Велопробіг стартував на центральній площі Героїв Майдану, звідки наші учасники марафону із супроводом працівників поліції та медичної допомоги попрямували за напрямком руху.
Першим місцем зупинки стала братська могила єврейського поховання. Тут вшанували пам’ять розстріляних фашистами у січні 1942 року євреїв, жителів Теофіполя, поклали квіти.
Далі згідно маршруту зупинилися у селі Караїна, де їх гостинно зустріли жителі села, Гаврилівський сільський голова Василь Гандовський. Учасники велопробігу вшанували пам’ять 92 -х мирних жителів цього села, яких розстріляли та спалили німецько-фашистські загарбники 4 березня 1944 року.
Наступне місце зупинки було у селі Карабіївка, де учасників велопробігу зустріли директор Карабіївської ЗОШ І-ІІ ступенів Юрій Драч та керівник місцевого господарства Микола Іванюк, працівники сільської ради та жителі села. Учасники марафону поклали квіти до пам’ятника загиблим односельцям у Другій світовій війні.
У Котюрженцях гостей привітно зустрічала завідуюча сільським клубом Зоя Демчук, тут також вшанували пам’ять загиблих односельців та поклали квіти до пам’ятника.
У Михнівціучасників велопробігу зустріли жителі села, Михнівський сільський голова Олександр Цісар, який привітав гостей.
Виконавши маршрут, учасники марафону успішно фінішували, подолавши 25 кілометрів шляху. Подарунками та подяками були відзначені окремі учасники велопробігу, а саме:
- родини Сапуг, Морозів, Ковальчуків та Сагіних.

Наймолодшими учасниками були Сергій Мороз, Олександр Сагін та Матвій Нестерук, а найповажнішими за віком – Олександр Рибак та Віра Пухніченко.
А на завершення всі поласували короваєм та морозивом. Для організації велопробігу долучились також працівники сектору культури райдержадміністрації, районного Будинку культури, ДЮСШ відділу освіти, представники клубу за інтересами «Скарбниця». Окрему вдячність організатори велопробігу висловлюють художнику, депутату селищної ради Олександру Колєсніку, адже створив ескізи для пам’ятних чашок, футболок та кепок, виконав роботи з художнього оформлення проєкту. А також працівниці комп’ютерного центру «Омега» Наталії Гладкій. А ще велику подяку – голові селищної ради Валентині Губіній та секретареві Вадиму Казмірчуку.
Ми щасливі, що наш марафон зібрав таку кількість людей, різних вікових категорій та посприяв відродженню патріотизму, масового фізкультурного руху, ствердженню здорового способу життя, згуртування усіх, кого зігріває спортивний азарт.
Інна Букевич, методист
районного будинку культури