Погода

У Філії «Рідний край»

стартували жнива

Відділення №1 (керівник Віктор Корягін, с. Квітневе Білогірського району) та відділення №2 (керівник Юрій Федорчак, с. НовоставціТеофіпольського району) приступили до збирання озимого ріпаку.
Ріпак в Україні, як вигідна так і досить ризикована у вирощуванні культура, яка у невдалий рік замість очікуваних прибутків може стати джерелом самих лише збитків. І тому велику увагу необхідно приділяти при його збиранні.


Директор підприємства Сергій Прокопчук зазначив, що господарство підійшло підготовленим до жнив. Тобто, проблем з початком кампанії не було, затримували лише несприятливі погодні умови. У цьому році необхідно зібрати 4052 га озимого ріпаку та 5029 га озимої пшениці в найкоротші терміни. На жнива буде залучено 15 комбайнів, більше 50 автоперевізників.
- Збір урожаю  вже почався,- додав головний агроном Петро Марічук, - можу із упевненістю сказати, що фахівці Філії налаштовані рішуче — зібрати врожай вчасно та без втрат. Всі завчасні комплекси заходів щодо догляду за посівами проведено, дотримано профілактичних заходів боротьби із хворобами і шкідниками.
Жнива – це підсумок усієї роботи за рік кожної ланки господарства. Так вважає керівник відділення № 2 Юрій Федорчак. Тому, коли розпочинаються жнива, оголошується цілодобова готовність.На полях біля с. Великий ЛазучинТеофіпольського району комбайнери відділення № 2 Андрій Горобець та Володимир Барабаш проводять обмолот озимого ріпаку. Перші тонни озимого ріпаку «Атора» уже відправлені на Ямпільський елеватор.


Обліковці Інна Бедюк, Любов Тарарієва,Леся Камінська, Наталія Носолюк забезпечують облік та відправку урожаю 2020 року. Всі процеси обліку та відправки врожаю комп’ютеризовані. Агрономи Ярослав Розпутняк та Сергій Хом’юк зауважили, що діджиталізація підняла аграрний сектор на новий рівень і позитивно вплинула на продуктивність підприємства. Завдяки IT-технологіям агрономи позбулися паперової роботи та вдосконалили логістику. Повністю контролюють процеси, які проходять в полі, спостерігають за технікою та витратами паливно-мастильних матеріалів.
І тільки командна праця агрономів, комбайнерів, трактористів, водіїв, обліковців та керівників всіх підрозділів забезпечить вчасний збір урожаю 2020 року.
А.Джус