Надрукувати
Категорія: № 29 від 16.07.2020 року
Перегляди: 439

Люди хочуть


справедливості

Отож, майже два місяці, з 18 травня, кипить-бурлить Кунчанська громада. З часу, коли відбувся схід жителів з приводу незаконного розподілу земель сільськогосподарського призначення. Чому, на думку людей, незаконного? Бо розподілили пасовище депутати сільської ради на чолі з сільським головою Олексієм Козачуком 24 березня цього року таємно від людей між собою та своїми сім’ями (та й раніше це робили), мовляв, не було більше заяв. А хто ж знав, що є вільна земля, що можна отримати по 2 гектари землі для ведення особистого селянського господарства? Чому такі питання не обговорювалися, не були винесені на сходи громади? А виявилося, що в Кунчі та Дмитрівці таких бажаючих є вже 350, написали заяви в сільську раду.
Ми відстежували події, які відбувалися, як діяла ініціативна група, яку люди створили. Як колективне звернення надали в прокуратуру, в райдержадміністрацію, як заявники отримали повідомлення за підписом начальника відділення поліції Сергія Дулєпова про відсутність у діях сільського голови та депутатів будь-якого адміністративного чи кримінального правопорушення(!).

Як довелося звертатися до районного суду, де було прийняте рішення зобов’язати відділення поліції внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне порушення, передбачене ст.364 Кримінального кодексу України. Як 9 червня кримінальне провадження було зареєстроване, але вже за «м’якшою» 358 ст. ККУ. Як 21 червня відбувся наступний схід громади, де вирішили відкликати з посади Кунчанського сільського голови Олексія Козачука за народною ініціативою. Це рішення передали у сільську територіальну виборчу комісію, після перевірки списків виборців почали збирати підписні листи про дострокове припинення повноважень сільського голови.
Якщо на виборах у жовтні 2015 році Олексій Козачук набрав 290 голосів, то підписних листів зібрали 370, і хоч троє виборців невдовзі відкликали свої підписи, результат у 367 голосів красномовно говорить сам за себе. Далі підписні листи передали у сільську територіальну виборчу комісію, там їх перевірили та прийняли рішення передати в сільську раду, аби розглянути питання про дострокове припинення повноважень сільського голови на сесії. Однак, 9 липня Олексій Козачук у голови ТВК Людмили Синєгуб підписних листів не прийняв, сказав, що це незаконно, що потрібно їх передати аж протягом 10 днів. Хоч це суперечить чинному законодавству.
Згідно процедури відкликання з посади сільського голови за народною ініціативою за результатом збору підписних листів далі це питання мала розглянути сесія сільської ради та прийняти рішення. Сесія відбулася наступного дня, у п’ятницю, 10 липня з другої години дня. У той же час до сільської ради прийшли люди на схід села, щоб вимагати у депутатів внести питання про дострокове припинення повноважень сільського голови та відмінити своє рішення від 24 березня про надання 21 особам земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в порядок денний.
Можна довго, з подробицями, переповідати, як все це відбувалося, бо ж тривало до 8 годин вечора. Та головне – сама сесія тривала до п’ятої години, люди були обурені, розлючені, що не можуть добитися справедливості, - депутати на вимогу більшості виборців громади не зважили.
Більше двох годин біля сільської ради перебував і заступник голови районної ради Роман Непотас. І йому дісталося, люди ж вважають, що районна влада мала втрутитися. Але як? Адже немає у районної ради повноважень, щоб вплинути на сільського голову та депутатів. Кого вибрали, таку місцеву владу і маєте. Та Роман Непотас чітко зазначив свою позицію: землю треба було розподілити по-справедливому, зібрати схід села, оголосити людям, зібрати заявників та й вирішити, кому в першу чергу треба надати землю.
Ситуація була напруженою, люди не розходилися, громадський порядок забезпечували аж 21 поліцейський. Виникла штовханина, одному чоловікові, якого натовп хитнув на поліцейського, скрутили руки, та жінки кинулися і відвоювали його. А офі-ційному представнику ініціативної групи Людмилі Таранчук , яка сперлася на двері до кімнати, де проходила сесія, Олексій Козачук, закриваючи двері, прищемив пальці.
Учасники сходу села стверджують, що роботу сесії сільської ради не блокували, нікого в сільській раді не утримували, навпаки, кликали депутатів, щоб вони виходили з приміщення. А прийшли на схід села, бо не можуть змиритися, коли в період карантину чиниться така несправедливість.
У понеділок, 13 липня, люди повторно звернулися до голови райдержадміністрації Олени Ковцун, до начальника відділення поліції Сергія Дулєпова. Адже вважають що досудове розслідування по кримінальному провадженню навмисне затягується. То ж звернулися до територіального управління Державного бюро розслідувань, до обласної прокуратури та поліції. А рішення сільської ТВК сесія сільської ради зобов’язана розглянути. Як будуть розгортатися події, побачимо.
Галина Тебенько