Надрукувати
Категорія: № 24 від 11.06.2020 року
Перегляди: 453

 Підприємці  хочуть  працювати та  сплачувати  податки

Ще з 12 березня, аби протистояти поширенню коронавірусної інфекції, в Україні був запроваджений карантин. Аби запобігти стрімкому збільшенню інфікованих вірусом цієї небезпечної хвороби, зберегти життя людей. Але ж внаслідок карантину люди масово втратили роботу, збідніли, зросла кількість безробітних, відповідно зменшилися надходження до бюджетів усіх рівнів. Тому Кабінет Міністрів вже з 11 травня відмінив частину обмежувальних заходів. А з 20 травня запровадив перехід на адаптивну модель карантину з 22 травня по 22 червня.
Найбільше очікували послаблення карантину дрібні підприємці, власники крамниць, продавці з ринку у Теофіполі (йдеться про торгівлю непродовольчими товарами) які понесли збитки, адже третій місяць не отримували заробітну плату. Тому зверталися і в селищну раду, і в райдерждміністрацію.

25 травня комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій селищної ради прийняла рішення з 28 травня, у четвер та неділю, з 6.00 до 14.00 частково відновити торгівлю непродовольчими товарами на території ринку. Але торгувати можуть лише підприємці, які зареєстровані у Теофіпольському районі. І контролювати це буде адміністрація КП «Ринок» та працівники відділення поліції. А 4 червня ця ж комісія прийняла наступне рішення: відновити з 7 червня на території ринку торгівлю незалежно від місця реєстрації за умови пред’явлення довідки про відсутність контактів з інфікованими на коронавірус протягом останніх 14 днів.
Чи задовольнило таке рішення підприємців і з Теофіполя, і з сусідніх районів, які роками торгували до карантину в базарні дні і на території ринку, і на вулиці Макаренка? Звісно, що ні. То ж прийшли 5 червня, біля десятої години ранку у п’ятницю, під селищну раду з проханням дозволити їм торгувати там, де вони торгували. Казали люди, що хочуть працювати та сплачувати податки, бо їм треба годувати свої сім’ї. І чого підприємці з Теофіполя вже торгують у Білогір’ї, Ланівцях, Почаєві, а в Теофіполі іногородніх не допускають?Підтримував позицію підприємців депутат районної ради Сергій Мороз.
До людей вийшла Теофіпольський селищний голова Валентина Губіна. Повідомила, що на 10-у годину заплановані засідання комісій селищної ради, після чого далі відбудеться сесія, адже одноосібно вона не приймає рішень. Буде розглядатися питання «Про організацію ринкової торгівлі у селищі Теофіполь». Йдеться про визначення нових місць для торгівлі на території КП «Ринок», між магазином «Олександр» та рестораном «Ахтамар», а також біля ВУЖКГ. Ще ж власники крамниць по вулиці Макаренка написали заяву про те, що підприємці, які торгують на цій вулиці, їм заважають.
Зрозуміло, що селищна рада хоче покласти край вуличній торгівлі. Обурювалися люди, казали, що торгують там вже по 20 років, коли ще не було ніяких магазинів. Хто хоче туди зайти, той зайде, ніхто ж не перешкоджає. Не сподобалася їм і ідея про торгівлю на приватній території між «Олександром» та «Ахтамаром», та й плата за місце скоріш за все буде вищою.
Цим все закінчилося?Сесія селищної ради не відбулася, бо не було кворуму. ЇЇ проведення заплановане на п’ятницю 12 червня. Отож, що буде далі, побачимо.
А.Джус