Надрукувати
Категорія: № 24 від 11.06.2020 року
Перегляди: 477

Аквакомплекс


«Волиця» пропонує

Те, що майбутнє вітчизняного сільського господарства не лише за вирощуванням сировини, а й у її переробці, добре розуміють у СТОВ «Волиця». То ж трохи більше трьох років тому тут відремонтували та добудували примі-щення свинокомплексу і зайнялися розведенням африканських со-мів. Це складний гідротехнічний та біохі-мічний комплекс, який складається з багатьох невеликих басейнів, в них проходить повний цикл розвитку цієї риби, від личинки до дорослої риби. Спочатку закупили личинку в Голландії, та вже виростили свої матки, то ж є своя личинка. Вода в басейнах повинна бути 240-260 вище нуля, таку температуру треба підтримувати, круглорічно твердопаливним котлом гріється вода.
Для годівлі закупляється якісний, екологічний корм абсолютно без хімічних добавок та консервантів. За цей час налагодили виробничий цикл, знайшли ринок збуту живої риби, вивчили можливість її переробки – копчення, глибокого заморожування, виробництво консерв.

Для цього придбали сучасне холодильне обладнання. Аби унеможливити ризики, зробили це виробництво закритим, ще ж для додаткового очищення води від продуктів життєдіяльності риби встановили механічний фільтр.
Чому зайнялися вирощуванням саме африканського сома? Ця риба дуже смачна та корисна, крім цього, африканський, або кларієвий (мармуровий)сом швидко росте, може набрати за півроку більше кілограма ваги. Кларієвий сом – дієтичний продукт, він не містить алергенів, які є в м’ясі інших видів риб, на 100 грамів його м’яса припадає добова норма жирних кислот омега-3 та всього 109 ккал, луска зовсім відсутня. Від річкового сома відрізняється меншою жирністю, повною відсутністю запаху та паразитів. Африканський сом – смачна і корисна риба, в м’ясі якої міститься велика кількість життєво важливих мікроелементів, амінокислот, вітаміни A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, E, PP. 200-грамова порція кларієвого сома повністю задовольняє денну потребу людини у білку. Соковите, м’яке, приємне на смак м’ясо має високі харчові та кулінарні властивості, дієтичне, рекомендоване для споживання вагітними, хворими, дітьми, людьми, що ведуть малорухомий спосіб життя. Завдяки вживанню м’яса сома організм людини насичується білком, нормалізуються функції згортання крові, знижується холестерин, нормалізуються функції щитовидної залози та профілактика її захворювань, поліпшується зір, нормалізується ді-яльність нервової системи, зміцнюється серцево-судинна система.
СТОВ «Волиця» займається розведенням африканських сомів з дотриманням сучасних технологій та усіх нормативів. Тут принципово відмовились від використання кормів з ГМО, стимуляторів росту та інших добавок, ретельно слідкують за чистотою води і належними умовами вирощування риби. А минулого року замість малопотужної коптильної камери тут побудували коптильний цех, встановили коптильну камеру потужністю 400 кілограмів на добу. Отримали всі дозволи від Держпродспоживслужби, запровадили на цьому виробництві систему ХАСП,це система світових стандартів з контролю заякістюпродуктів харчування.
Нещодавно у Теофіполі, на площі Кооперативній, відновив свою роботу павільйон господарства. Працює він щоденно, крім понеділка. Тут можна купити сома маринованого, сома холодного та гарячого копчення, суповий набір, заморожену рибу, а також живу рибу на замовлення. Асортимент продукції збільшується, адже вже налагоджено виробництво тушкованого сома та ковбаси з сома.
- Все, що пропонується у павільйоні, - каже продавець Тамара Пилипчук, - дуже якісне та смачне, і сом маринований, і сом копчений, а що вже ковбаса, то й годі сказати. Живу рибу можна посмажити, це неймовірна смакота, з голови та хребта приготувати холодець чи юшку. То ж запрошую жителів селища та сіл завітати до нас, прикупити наші вироби для свого столу.
Отож, аквакомплекс «Волиця» пропонує якісну, дієтичну, екологічно чисту продукцію. Спробуйте, не пошкодуєте.
А.Джус