Погода

Карантин


послаблюється

Як відомо, аби протистояти поширенню захворювання COVID-19, в Україні з 12 березня запроваджений карантин. Тобто, в умовах пандемії коронавірусу ми живемо вже третій місяць. Зрозуміло, запровадження обмежувальних заходів мало на меті запобігти стрімкому збільшенню інфікованих вірусом цієї смертельно небезпечної хвороби, збереженню життя людей. Тобто, однозначно, влада мала зреагувати на такі виклики. З іншого боку, внаслідок карантину люди масово втратили роботу, а отже, збідніли, збільшилася кількість безробітних, відтак суттєво зменшилися надходження до бюджетів усіх рівнів.
То ж Кабінет міністрів з 11 травня скасував частину обмежувальних заходів – відкрилися парки, сквери, зони відпочинку, перукарні, салони краси, літні майданчики кафе та ресторанів. Вже 20 травня Кабінет міністрів прийняв наступну постанову – про перехід на адаптивну модель карантину з 22 травня до 22 червня. Тобто, поступово має запрацювати громадський транспорт, торгівля непродовольчими та промисловими товарами, мають відкритися дитячі дошкільні заклади. Однак, за даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 22 травня 8 регіонів країни не відповідають необхідним критеріям для послаблення протиепідемічних заходів. Це Волинська, Рівненьська, Львівська, Закарпатська, Чернівецька, Дніпропетровська, Донецька та Луганська області.


Яка ж ситуація щодо послаблення карантину у Теофіпольському районі?

Зрозуміло, що найбільше цього прагнули дрібні підприємці, власники крамниць, продавці з ринку, бо ж понесли збитки, третій місяць не отримують заробітну плату. Як жити? А де людям купити взуття чи шкарпетки? І чи взагалі це справедливо – коли одні крамниці працюють, а іншим не можна? То ж зверталися до Теофіпольської селищної ради, відтак, 25 травня, до райдержадміністрації (на фото). Просили в голови райдержадміністрації Олени Ковцун посприяти у вирішенні питання відновлення торгівлі непродовольчими та промисловими товарами на ПСК «КП Ринок». Олена Ковцун роз’яснила положення законодавства щодо повноважень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Наголосила на особистій відповідальності кожного підприємця щодо дотримання санітарних вимог у час роботи на ринку. Висловила розуміння того, що люди третій місяць сидять вдома, а їм треба заробляти гроші та годувати свої родини. Але ж кожний несе відповідальність за себе та здоров’я всієї родини, за усвідомлення важливості загальнодержавної проблеми.
Коли відбувалася ця зустріч, в цей час у Теофіпольській селищній раді тривало засідання місцевої комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про її рішення нам повідомила селищний голова Валентина Губіна:
- Вважаю, що було прийняте справедливе рішення. З 28 травня, у четвер та неділю, з 6.00 до 14.00 години, звісно, за умови дотримання протиепідемічних вимог, як у продовольчих магазинах, ми частково відновили торгівлю непродовольчими та промисловими товарами на території ринку. Але допускатися туди будуть лише підприємці, які зареєстровані у Теофіпольському районі, тобто, жителі району за наявності документу, що засвідчує місце реєстрації під час карантину. Це будуть контролювати директор ринку Тетяна Мельник та працівники відділення поліції – аби не допустити стихійної торгівлі на території селища.
Чи ж запрацювали на Теофіпольщині дитячі садки? Як виявилося, ні. Тому що у Головного державного санітарного лікаря України до відкриття дошкільних закладів високі вимоги – їх потрібно забезпечити безконтактними термометрами, деззасобами, антисептиками, забезпечити фізичне дистанціювання дітей(детально про це читайте нижче). І на це потрібні кошти. То ж поки що відділ освіти райдержадміністрації вивчає це питання, зважує ризики.
Що з громадським транспортом: у районі з 25 травня відновлені приміські маршрути: Теофіполь - Кузьминці, Теофіполь - Вовківці, Теофіполь - Михиринці, Теофіполь - Бережинці, Теофіполь - Немиринці. Маршрути, протяжність яких перевищує 50 кілометрів, поки що не відновлені.
Одне радує, що у Теофіпольському районі немає інфікованих на COVID-19. Однак, в Україні станом на ранок 27 травня, за даними Центру громадського здоров’я 21905 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу, померло 658, одужало 7995, за добу зафіксовано 321 нових випадків. У Хмельницькій області 381– інфікованих, 10 померло, одужало 130.
Пандемія триває.
Галина Тебенько