Погода

Для одних все,


а другим - нічого

До редакції нашої газети звернулися жителі Кунчанської громади, члени ініціативної групи, яку нещодавно створили на сході села 18 травня. Представили протокол цього сходу, де було  102 присутніх людей. Що ж так сколихнуло жителів громади, змусило їх самоорганізуватися та виступити проти депутатів сільської ради та Кунчанського сільського голови Олексія Козачука?

Бо живемо ми у час суцільної інформатизації. Якщо навіть сільська рада не оприлюднює порядок денний наступної сесії сільської ради за 20 робочих днів до її проведення, не оприлюднює прийняті рішення, чим грубо порушує регламент, закони, які регулюють діяльність органів місцевого самоврядування, рано чи пізно все стає відомо. Особливо, коли тишком-нишком вирішуються земельні питання. Бо ж у мережі Інтернет кожний може зайти у Державний реєстр речових прав на нерухоме майноі отримати абсолютно достовірну інформацію. Наприклад, кому передали у власність земельні ділянки площею у 2 гектари під ведення особистого селянського господарства. Таким чином стало відомо, що на сесії Кунчанської сільської ради 24 березня 2020 року були прийняті рішення про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі на місцевості в селі Кунча загальною площею по 2 гектари з присвоєнням кадастрових номерів 21 людям для ведення особистого селянського господарства та передачу їх у власність цим особам.

І частина з цих людей вже набули право власності. І хто ж ці вибрані жителі громади? Так саме вибрані, бо більше ніхто в громаді не знав, що є вільна земля (хоч виявилося, що це пасовище, позначене в генеральному плані територіальної громади), і можна її безкоштовно отримати. Найцікавіше те, що всі вони мають відношення до депутатів сільської ради – якщо не самі, то члени їх родин.
То ж це і збурило людей і вони зібралися на схід села. Головуюча на сході Людмила Таранчук повідомила, як вона разом з Володимиром Болібрухом та Марією Гавриком у сільській раді ознайомилися з протоколом сесії від 24 березня 2020 року. Зачитала список людей, хто отримав землю, і хто ким кому доводиться. Далі учасники сходу гостро обговорювали те, як розподіляють землі сільськогосподарського призначення депутати Кунчанської сільської ради на чолі з сільським головою. Виступили Галина Паламарчук, Тетяна Глушко, Світлана Марценюк, Віктор Андрійчук, Володимир Болібрух, Володимир Стучинський, Ніна Остап’юк, Ніна Чубій, Марія Мартинюк, Інна Мамиш, Антоніна Крисюк, Ніна Ляшук. Говорили про те, що землю депутати роздали самим собі, своїм дітям та родичам, серед них навіть двом неповнолітнім. Не було ж ніякого оголошення, ніхто не збирав жителів громади з такого важливого питання, як надання земельних ділянок під ведення особистого селянського господарства. А є ж повно людей, які б з радістю таку землю отримали. Це і працівники місцевого господарства,які трудяться тут більше 20 років, але земельного паю не мають, працівники соціальної сфери, сім’ї, які виховують дітей-інвалідів. То ж вимагали люди відмінити те рішення сільської ради. Бо чого таким спритникам все, а другим нічого?
Був присутній на сході і сільський голова Олексій Козачук. У своєму виступі сказав, що рішенння сесії були прийняті згідно закону, без порушень. І ніхто це рішення відміняти не буде.
Однак учасники сходу села постановили: відмінити рішення сесії Кунчанської сільської ради від 24 березня 2020 року; для цього провести сесію сільської ради разом зі сходом села до 22 травня; висловити недовіру сільському голові Олексію Козачуку та депутатам сільської ради, які брали участь у прийнятті вищезгаданого рішення; заборонити депутатам розглядати питання з розподілу земель сільськогосподарського призначення без згоди на це жителів громади на сході села; звернутися в правоохоронні органи для встановлення законності прийнятих рішень сільською радою.
Що було далі, повідомила голова ініціативної групи Людмила Таранчук:
- Протокол сходу села та колективне звернення з підписами ми надали у прокуратуру та райдержадміністрацію. Вже я, як заявник, отримала відповідь від заступника Старокостянтинівської місцевої прокуратури з дислокацією у Теофіпольському районі Ігоря Барахтенка, з якого відомо, що наше звернення прокуратура направила для розгляду в.о. начальника Теофіпольського відділення поліції підполковнику поліції Сергію Дулєпову. Цитую: «направляю колективне звернення жителів села Кунча про вчинення злочину службовими особами та депутатами Кунчанської сільської ради при розпорядженні землею, яка використовується під пасовище». Однак до 22 травня сесію сільської ради не провели, то ж цього дня ми знову зібрали схід села, участь у ньому вже взяло 135 людей. Знову говорили про те саме, ще ж нам стало відомо, як постарався для себе сільський голова: ще у минулому році сесією було прийняте рішення про надання по 2 гектари для ведення ОСГ його матері та двом його дітям, і вони вже набули права власності. І тут приїжджає поліція, аж два екіпажі, ми підозрюємо, хто її викликав, хоч нам сказали, що це анонімний дзвінок. Хотіли приписати нам порушення умов карантину. То ж люди були дуже розлючені. Днями збиралася наша ініціативна група, ми підготували звернення до обласної влади, обласної поліції та прокуратури, до Генеральної прокуратури. Ми так це не залишимо. А в сільській раді люди вже зареєстрували 320 заяв про надання їм земельних ділянок під ведення особистого селянського господарства. То для одних земля є, бо в них, бачите, роботящі діти, а на людських дітей їм наплювати?
Дійсно, кожен громадянин України з 18 років може безкоштовно отримати землю. Це право прописано у статті 121 Земельного Кодексу України. Тільки чомусь виходить, що не всі можуть скористатися цим правом. Бо для одних така земля є, а другим – нема. А люди ж обирали сільського голову та депутатів, аби вони, найперше, дбали про них, а не про себе. У Кунчі ж вийшло навпаки. Своя сорочка ближче до тіла.
Галина Тебенько