Надрукувати
Категорія: № 11 від 12.03.2020 року
Перегляди: 512

Ще раз про реформування центральної


районної лікарні

Як відомо, з 1 квітня розпочнеться другий етап медичної реформи в Україні – реформи медичних закладів вторинного рівня. Про ситуацію з реформуванням Теофіпольської центральної районної лікарні знову розмовляємо з головою районної ради Андрієм Петринюком.

Найперше, які зміни відбудуться в роботі нашої лікарні?
- Медичний заклад перейде на нову модель фінансування, відповідно до якої надані пацієнтам послуги фінансуватиме держава, якщо, звісно, до 1 квітня буде укладений договір з Національною службою здоров’я України. Лікарня буде працювати за Господарським кодексом, буде мати можливість розпоряджатися отриманими коштами, враховуючи власні потреби, буде постійно поліпшувати якість медичних послуг. Для чого:аби отримати більше пацієнтів,буде боротися за кожного пацієнта, конкуруватимуть між собою і медичні працівники, тому будуть зобов’язані підвищувати свій професійний рівень. Таким чином буде формуватися конкурентний ринок медичних послуг.
Тобто, з 1 квітня 2020 року запрацює Програма медичних гарантій (ПМГ), на яку у Держбюджеті 2020 року передбачено 72 мільярди гривень, це 64 % від всього бюджету охорони здоров’я. Прокоментуйте, що таке ПМГ?
- Програма державних гарантій медичного обслуговування населення – це програма, яка визначає перелік та обсяг медичних послуг і лікарських засобів, повну оплату надання яких пацієнтам держава гарантує за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з тарифом для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями та патологічними станами, вагітністю та пологами. Тобто, це державний гарантований пакет медичних послуг та ліків, які оплачуються з Держбюджету на основі єдиних національних тарифів.


Які ж вимоги Програми медичних гарантій до медичних закладів? Що вже зроблено Теофіпольською ЦРЛ?
- Щоб співпрацювати з Національною службою здоров’я України, треба було зробити кілька кроків. Перше: стати комерційним неприбутковим закладом, тобто автономізуватися. Це Теофіпольська ЦРЛ зробила вчасно, у 2019 році. Друге: отримати ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, інші ліцензії та дозволи, необхідні для надання відповідних медичних послуг. Нарешті це зроблено, хоч із-запізненням: ліцензія на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів надана 20 лютого, а ліцензія на медичну практику – 24 лютого. Третє: встановити комп’ютерну техніку, адже лише це дозволить під’єднатися до єдиного електронного медичного простору, тобто, під’єднатися до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я (ЦБД ЄСОЗ). Що маємо на сьогодні – є 23 комп’ютери, ще потрібно придбати 12, а також 15 принтерів та 15 сканерів. Вже підключено до мережі 4 комп’ютери, проводяться роботи по підключенню всіх відді-лень. Також укладений договір з МІС (Медична інформаційна система) «Здоров’я-24», вартість якої становить 147 тисяч гривень. Не 288 тисяч гривень, як планувала адміністрація ЦРЛ ще буквально місяць тому. І останнє, четверте:подати заяву та підписати договір з НСОЗ. Заява вже подана, у ній пропонується 14 послуг Програми медичних гарантій. Чекаємо на рішення. Часу дуже мало, а зробити ще потрібно багато.
Очевидно, що ви, як голова районної ради, вболіваєте за процес реформування Теофіпольської ЦРЛ. Але останнім часом поширюються чутки, нібито ви особисто хочете посісти посаду головного лікаря. Що на це скажете?
- Мені цікаво, хто перший це придумав. Я переймаюся цим та намагаюся всіляко сприяти успішному реформуванню нашої лі-карні, тому що це комунальний заклад районної ради, і це мій обов’язок. Щиро прагну, аби жителі району змогли і надалі отримувати тут медичні послуги вторинного рівня, а не їхати в опорні заклади чи в Хмельницький, бо не всі мають таку можливість. Мені б дуже хотілося, щоб цим так само переймалася, причому вчасно, адміністрація ЦРЛ, а також і всі депутати районної ради. Тобто, я маю чим займатися, і кожний, хто перебуває на конкретній посаді, має виконувати свої обов’язки і не підставляти районну владу.
Дякую за розмову. Що буде далі, побачимо та знову про це напишемо.
Галина Тебенько

 


.