Погода

Про долю центральної районної лікарні

2019 рік був визначений Міністерством охорони здоров’я як період реформування медичних закладів вторинного рівня. То ж і Теофіпольська центральна районна лікарня включилася у цей процес.
Як повідомляв головний лікар ЦРЛ Сергій Шкраба нашій газеті 13 червня 2019 року, відповідно до рішення районної ради утворився новий заклад Комунальне некомерційне підприємство «Теофіпольська центральна районна лікарня», про що засвідчила виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Що поміняли всі печатки, готують документи на отримання ліцензій на медичну практику та наркотики, що протягом трьох місяців ці ліцензії будуть отримані. А для того, щоб заклад не перетворився на лікарню паліативної допомоги, а пройшов акредитацію лікарні інтенсивного лікування І категорії, потрібно створити відділення невідкладної допомоги.

Ще – придбати біля 100 комп’ютерів, аби все вводити в єдину базу – направлення від сімейного лікаря чи педіатра, історію хвороби, призначення, рецепти, інші послуги. Далі в нашій газеті від 21 листопада 2019 року повідомлялося про засідання постійних комісій районної ради, де, зокрема, обговорювалися актуальні питання роботи ЦРЛ. Як Сергій Шкраба знову казав, що отримання ліцензій – на часі. Але треба ще багато зробити: створити відділення невідкладної допомоги, завершити ремонт інфекційного від-ділення, придбати вже 120 комп’ютерів, комп’ютерне забезпечення.
Що відбувалося далі, коментує голова районної ради Андрій Петринюк:
- Кожного понеділка на нараді керівників комунальних підприємств районної ради я питав у Сергія Шкраби про хід реформування, про отримання ліцензій. Він запевняв, що все вирішується. Однак з’ясувалося, що всі районні лікарні мали отримати ці ліцензії до 3 грудня 2019 року.10 січня під час проведення скайп-наради голова обласної державної адміністрації Дмитро Габінет сказав, що досі ще не отримали ліцензій лише 2 ЦРЛ – Теофіпольська та Городоцька. І вже 15 січня на моє ім’я надійшов лист з облдержадміністрації з пропозицією притягнути Сергія Шкрабу до дисциплінарної відповідальності. Оскільки такий лист надійшов і до райдержадміністрації, перший заступник голови РДА Петро Віль-шинський провів з цього питання нараду, проте Сергій Шкраба не надав чіткої відповіді, чому так сталося. 24 січня у ЦРЛ відбулася робоча нарада за участю керуючої апаратом райдержадміністрації Олени Ковцун та заступника голови районноїради Романа Непотаса, начальника відділу комунальної власності районної ради Поліни Вісик (на фото вгорі).То ж я, як голова районної ради, на підставі листа Дмитра Габінета, а також листа Петра Віль-шинського, де також йшлося про неналежне виконання цим керівником посадових обов’язків, на підставі невиконання рі-шення районної ради від 18 лютого 2019 року «Про реорганізацію комунального закладу «Теофіпольська центральна районна лікарня»» ініціював проведення 29 січня сесії районної ради, де пропонувалося розглянути питання «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності головного лікаря КНП «Теофіпольська центральна районна лікарня» Сергія Шкраби. Однак сесія не відбулася, не було кворуму. Вважаю, що це було навмисне організовано, щоб це питання не розглядалося. Мені дуже прикро, адже йдеться про долю нашої центральної районної лікарні, а не про щось особисто для мене. Тоді навіщо таких депутатів люди обирали, якщо їм байдуже? Правда, замість сесії ми провели засідання постійних комісій районної ради, обговорили це питання. Заслухали і Сергія Шкрабу, однак знову він не зміг нічого чітко пояснити. Та депутати зобов’язали його негайно виправити недоліки, представити до ліцензійного відділу МОЗ необхідні документи та прозвітувати про це до 15 лютого. Ще ж ми попросили сприяння у вирішенні цього питання народного депутата України Олену Копанчук. Також нещодавно критика в бік Теофіпольської центральної районної лікарні прозвучала і на січневій колегії облдержадміністрації. Адже заклад не виконує приписів ДСНС, це може навіть бути підставою до його закриття. То ж тепер я переконаний, що з кандидатурою головного лікаря глибоко помилився. Адже керівник комунального закладу повинен розуміти ту велику відповідальність, яка на нього покладена. Йдеться ж про забезпечення жителів району медичними послугами вторинного рівня.
Ще ж відповідно постанови Кабінету Міністрів від 15 січня 2020 року сформований перелік опорних закладів у госпітальних округах Хмельницької області. Туди увійшли Волочиська, Городоцька, Дунаєвецька, Красилівська, Старокостянтинівська, Славутська, Шепетівська центральні районні лікарні, Кам’янець-Подільська, Хмельницька міські лікарні та Хмельницька обласна лікарня.Що ж буде з Теофіпольською центральною лікарнею? Лікарня буде просто лікарня. Зможе направляти в потрібних випадках хворих в опорні заклади. А надавати буде лише 9 видів послуг: амбулаторно-по-ліклінічна допомога з стоматологічною ургенцією, хірургічно-стаціонарна допомога, стаціонарна не хірургічна допомога, медична реабілітація, пологове, фтизіатрія, психіатрія, наркологія, СНІД-довіра, паліативна допомога, фіб-рогастроскопія. Та якщо буде придбане необхідне обладнання, цей перелік може доповнюватися.
Відкрите (не вирішене на рівні міністерства) питання ургенціі - в опорній вона є і оплачується з Нацслужби, в звичайній - не вирішено, чи вона буде і хто буде платити - держава чи місцевий бюджет.
Але і для того, щоб працювала і така лікарня, потрібно завершити реформування закладу, до 1 квітня укласти договір з Національною службою здоров’я. І конкретно за все це відповідає головний лікар.
Галина Тебенько